23 Kasım 2014 Pazar

OBEZİTE VE ZAYIFLAMA YÖNTEMLERİ

  Merhaba arkadaşlar bugün sizlerle obezite, ve fazla kilolarla ilgili yaptığım bir araştırma üzerine konuşacağım. Malumunuz Türk halkı olarak yemeğe çok düşkünüz kendimde öyleyim e tabii bizim millet olarakta mutfak kültürümüz çok gelişmiştir. Damak zevkimiz hiç bir ülkede yok hal böyle olunca bu güzel yemeklere dayanamayıp yiyoruz ve sonrasındada obezite oluyoruz tabii obezitede ilerleyince beraberinde tansiyon, şeker, kalp damar, tansiyon, solunum yolu  rahatsızlığı, vs. gibi birçok hastalığıda beraberinde bedenimize sokuyor.

 Peki nedir herkesin dilinde dolanan bu OBEZİTE hastalığı?

Yapılan araştırmalara göre insan vücudunda baylarda vücut ağırlığının %15 ila %18 kadarı bayanlarda ise %20 ila %25 ini yağ dokusu oluşturmaktadır. Bu oranlar baylarda %25 in bayanlarda ise %30 un üstüne çıktığı zaman OBEZİTE denilen illete yakalanmış oluyoruz. Yani hergün vücudumuza aldığımız enerji miktarının vücutta günlük harcadığımız enerji miktarından fazla olması ile beraber aradaki enerji farkının vücudumuza yağ dokusu olarak kalmasını sağlıyor buda bizim fazla kilolarımızın olması=OBEZİTE olmamız demektir. Nitekim bu olay dünya sağlık örgütü tarafından vücutta ihtiyaçtan fazla yağ birikmesi sağlığmızı olumsuz yönde etkileyecek bir etken yani OBEZİTE olarak tanımlanmıştır. Yani beslenmek acıktığımızda canımızın her istediği şeyi yiyip içmek anlamına gelmez. Ama çevremize baktığımız da bazı insanların herşeyi tıka basa yediğini fakat hiç kilo almadığınıda görüyoruz. Peki nasıl oluyor bu? bu sorunun cevabı tabiiki metabolizmamızdaki farklılıklardır.

  Öncelikle metabolizma nedir?

  Metabolizma (yıkım,özümleme) vücudumuzun yaşamsal faaliyetleri sürdürmesi için içeriye bir takım maddeler almak zorunda ve bu maddeleri enerjiye dönüştürmek zorundadır aldığımız bu maddeler anladığınız üzere vücudumuza aldığımız gıdalardır. İşte vücudumuza aldığımız maddeleri enerjiye dönüştüren sistem metabolizmamızdır. Metabolizma kaslı insanlarda daha hızlı çalışmakla beraber, vücudunda yağ oranı fazla olan insanlarda daha yavaş çalışır yavaş çalışan metabolizma vücutta kötü huylu yağ oluşmasını sağlar ve dolayısıyla kilolu bir birey olmamızı sağlamaktadır. Peki metabolizmamızı nasıl hızlandırırız?

  Bunu yapmanın yolları ilk olarak spor yapmak yukarda anlattığımız gibi spor yapan insanda kaslar gelişir buda metabolizmayı hızlandırır, ikinci olarak posalı yiyecekler yememiz gerekir bunlar elma, armut, muz, yulaf, çavdar ekmeği, esmer pirinç, mercimek, fasulye, enginar dır. bunların yanısıra sıvı tüketmemiz gerekmektedir yani sıvıdan kasıt su içmektir günlük en az 2 litre su içmemiz gerekmektedir. Peki bunlar yeterlimi tabiiki yetmez düzenli olarak spor yapmalıyız ve düzenli beslenmeliyiz.

  Birde bunların yanısıra zayıflamaya yardımcı bitkisel bazı ürünler bulunmakta ama bu ürünlerin bir çoğu aldatmaca olup insanların paralarını almak için yapılan düzenbazlıklardan ibarettir. Bu yüzden bu tür ürünleri alırken mutlaka iyi araştırın ben size bir ürün önereceğim bu ürünü biraz araştırdım.

  AKTİF YAŞAM ZAYIFLAMA ÇAYI Ürün tamamen bitkisel bir zayıflama çayı ve ayrıca ücretsiz diyetisyenlik hizmeti veriyorlar. Sizde biliyorsunuzki kilo verirken bir uzman desteğine ihtiyacımız var ezbere yapılan diyetler sağlığımızı bozmaktan başka bişey yapmaz.

Ürün içindekiler :
 Rezene, Defne Yaprağı, Anason, Kekik, Mersin yaprağı, Papatya, Ardıç tohumu, kayısı, funda yaprağı, sinameki, portakal,kekik,papatya,biberiye,sahtare,rezene,kitre

 Bu maddeler metabolizmamızı hızlandırır.
UMARIM YAPTIĞIM ARAŞTIRMA SİZE FAYDALI OLUR HEPİNİZE SAĞLIK DOLU KİLOSUZ BİR YAŞAM DİLİYORUM..                 AKTİF YAŞAM ZAYIFLAMA ÇAYINI BURDAN İNCELEYEBİLİRSİNİZ

 

1 yorum: